• Начало
  • Новини
  • "Палачинка" извади ФК "Железница" от призовата тройка

"Палачинка" извади ФК "Железница" от призовата тройка

В последната си среща за сезон 2021/22 отборът на ФК "Железница" посрещна столичния първенец "Левски-Раковски" (София). Двубоят бе отложен от 16-ти кръг на първенството, макар че се игра във финалния ден от кампанията заедно с мачовете от заключителния 26-ти кръг.

Футболът сблъска амбициите на два отбора, които се нуждаеха от задължителен успех в неделната вечер в преследване на своите цели. Столичани преследваха първото място, докато само трите точки от този мач щяха да класират ФК "Железница" сред първите трима за втора поредна година. Домакините имаха щастието да поведат с 2:0 след силна игра през първата част, но не успяха да задържат ритъма през целия мач, което в крайна сметка доведе до обрат за гостите 2:4 в края на мача.

"Палачинката", както на жаргон е известен подобен развой на една футболна среща, остави ФК "Железница" на четвъртото място в крайното класиране.  Това по мнение на всички в клуба е най-закономерният завършек на сезона, предвид че ФК "Железница" успя да надиграе отборите от "топ 3" само в един от шест случая през изминалия сезон. ФК "Железница" остана веднага след тимовете от челната тройка и по показателите вкарани/допуснати голове и разликата между тях.

Погледнато от друг ъгъл ФК "Железница" изпрати пореден успешен за скромните стандарти на клуба сезон, който се оказа и най-резултатен в досегашната история. Въпреки че остана на четвърто място, отборът събра актив от 58 точки (б.а. досегашното най-добро постижение бе 54т.от сезон  2018/19) след 19 победи, 1 равенство и едва 6 загуби с голова разлика 104:34.

ФК "Железница" завърши сезона на първо място в своеобразната класация за най-много "сухи мрежи" като не допусна гол в цели 9 мача през кампанията, с което подобри и досегашното си най-добро постижение от 8 срещи през сезон 2006/07.

При индивидуалните постижения за първи път двама играчи от клуба завършват сезона с повече от 20 гола, според ранглистата на "Аматьорски футбол в България". Захари Младенов реализира 25 попадения в 23 мача и остана на второ място след топ-стрелеца Ермес Кандела (36 гола), а Десислав Аризанов остана четвърти с 21 гола в 19 мача.

Новият сезон 2022/23 в АОГ София (столица) се очаква да започне в края на август като все още не е ясно в какъв формат ще бъде софийският шампионат от есеннта и къде ще попадне ФК "Железница". Преди старта на първенството ФК "Железница" ще играе на "Витоша къ5 - 2022".