Menu

Вече са известни двете полуфинални двойки в тазгодишното издание на Витоша къп. Те ще играят на 24 август (събота). От 15:45 в първия 1/2-финал излизат победителят в група "А" Витоша 2 (Бистрица) и вторият в група "Б" ФК Банкя 2009. Веднага след тях от 18:30 играят Рилец (Говедарци) - ФК ЦСКА 2.

Железница019

Очаквано мачовете от последния ден на групите на Витоша къп 2019 ни предложиха много емоции и драматични развръзки. В първия мач от съботната програма един срещу друг играха

Локомотив София и Рилец Говедарци. Рилец вече си беше гарантирал първото място, а младите железничари нямаха и теоретичен шанс да продължат в елиминационната фаза. Необременени от товара на задължителната победа двата състава направиха най-атрактивния и резултатен мач от турнира. Победа за Рилец с 6:3. Христо Николов записа хеттрик и води еднолично в голмайсторската листа с 4 гола.

Армейци100

Спарта София - Банкя 2009 бе очакваният с по-голям интерес мач от съботната програма. Този двубой се явяваше директен сблъсък за 1/2-финал. По-опитният тим на Живко Пъшев не остави шанс на младите спартанци и взе убедителна победа с 4:0, а с това си гарантира второто място в групата.

Железница171

Далеч по-напечени битки ни предлагаше неделната програма от група "А". Там всички 4 тима бяха с шанс да се класират за следващата фаза, а 3 от тях се бореха за първото място.

ФК Армейци Кюстендил започна отлично своето участие във Витоша къп 2019 с победа на домакина Железница и равенство 1:1 срещу ЦСКА 2. Така преди мача им с Витоша 2 Бистрица те заемаха първото място и само точка щеше да им бъде достатъчна да прескочат груповата фаза. Бистричани от своя страна имаха нужда от трите точки и ги спечелиха, след като постигнаха убедителна победа с 4:0. Лишени от услугите на най-опитния си футболист Бисер Методиев кюстендилци се пречупиха в самия край и допуснаха 3 гола в своята врата след 76-ата минута. Именно тези попадения спряха Армейци към полуфинала, защото както се оказа по-късно, те останаха на трето място само заради по-лоша голова разлика от отбора на ЦСКА 2.

Армейци040

Дубълът на ЦСКА 1948 хвана последния влак за елиминациите след драматична победа над Железница в последния двубой. Миналогодишните шампиони се нуждаеха от задължителна победа, за да оглавят класирането в група "А". Те започнаха много силно и успяха да поведат рано в резултата. Десислав Аризанов откри в 10-ата  минута. Последваха още по-силни минути за домакините, които пропуснаха да откажат младите футболисти на ЦСКА 2 след куп пропуски. В хода на мача ЦСКА 2 изравни играта и наложи темпо, на което домакините не успяха да издържат. Така се стигна до пълен обрат - 1:2. Футболистите на Железница не се предадоха и успяха да изравнят резултата, но бързо допуснаха нов гол за 2:3 след грешка при изнасянето на топката. Филип Ангелов реши всичко в 84-ата минута след красив гол за 2:4.

Този резултат позволи на ЦСКА 2 да заеме второто място заради по-добра голова разлика от ФК Армейци Кюстендил. Пълното класиране в двете групи можете да видите тук. Очаквайте по-късно видео от този двубой.

Програмата на Витоша къп 2019 продължава в събота, 24 август. Очаквайте подробности.