Menu

Шампионът на Витоша къп 2018 Железница стартира със загуба в тазгодишното издание. Синове на Витоша загубиха от Армейци Кюстендил с 1:3.

СТАТИСТИКА И СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК

Армейци013

Двубоят започна равностойно, като и двата тима се опитваха да овладеят трайно топката.

Мокрият терен предразполагаше към по-твърда игра, което доведе до няколко спорни ситуации в средата на първото полувреме.
Неприятен старт на мача имаше старши треньорът на Железница, след като му се наложи да извърши 3 принудителни смени, още преди да бяха изминали 10 минути игрово време. Това тотално обърка настройката на Синовете на Витоша. Гостите се възползваха, като първи откриха резултата.

Армейци019

Железница успя да изравни преди почивката след красив гол от пряк свободен удар.

Армейци047

През втората част след две индивидуални грешки в центъра на защитата, породени от умората и хлъзгавия терен, Армейци вкараха още два гола и взеха трите точки с краен резултат 3:1.

На двата отбора предстои кратка пауза, а следващата неделя са мачовете им от втория кръг. Другата среща от тази група която трябваше да се изиграе по предварителна програма в събота, бе преместена за четвъртък - 08.08 от 18:30.

Интересно започна и битката в група Б. Първи там играха Банкя и младежите на Локомотив София.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ТУК

ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК

Времето в неделя бе доста по-нормално за игра, а това даде предпоставки за интересен футбол.
Младият състав на Локомотив София (доста от момчетата са на 17 г.) започна изключително нахъсано. Със смела и сърцата игра те успяха да се противопоставят на по-здравите физически футболисти на Банкя.

Локото откриха резултата с красив гол, а до края на полувремето зрителите станаха свидетели на още 3 красиви попадения -  2:2 на почивката.
През втората част Банкя успя да отбележи трети гол след разбъркване в наказателното поле след корнер и даде сериозна заявка за участие на полуфинал.

В третия мач полуфиналистът от миналата година Рилец Говедарци разби Спарта с 5:0. Статистиката показва пълното превъзходство на Рилец. Точните удари са 10:1, а общият брой удари – 18:8.