Дюш

Седмица преди жребия за Витоша къп. Ясен е съставът на двете урни

• Написана от FC Zheleznitsa

жребий малка

12 отбора от 5 футболни дивизии ще вземат участие във Витоша къп 2020. Най-много са представителите на четвърта лига София Юг – 5 (ФК Железница, Витоша 2 Бистрица, Спарта, ФК Обеля и ФК Обеля сити). Три от топ отборите в ОГ София Запад също се впускат в борбата за купата. Това са ФК Драгоман, ФК Петърч и

Прочети още: Седмица преди жребия за Витоша къп. Ясен е съставът на двете урни

Свободните квоти за участие в третото поредно издание на Витоша къп 2020 се запълниха, след като 8 тима от 4-та лига вече потвърдиха своето участие в турнира, който трябва да започне в края на месец юли. Схемата на провеждане на Витоша къп е съставена за 8 отбора и през изминалите две лета точно толкова бе броят на тимовете, които се впуснаха в надпревара за купата. През този трети сезон обаче има възможност Витоша къп да се проведе във формат от 12 отбора. Причината за това е

Прочети още: Основната схема на Витоша къп 2020 е запълнена, възможно е първо издание с 12 отбора

Подготовката по провеждането на третото поредно издание на летния футболен турнир Витоша къп тече в пълна сила. Домакините продължават да извършват подобрения по терена и базата в село Железница, където се провеждат мачовете, така че да бъдат предоставени възможно най-добри условия за играчите и удобстава за зрителите. Витоша къп 2020 е част от официалния спортен календар на БФС и трябва да стартира

Прочети още: 7 тима заявиха участие във Витоша къп 2020, домакините готови с формат за 12 отбора

Рилец (Говедарци) е отборът, отбелязал най-много голове в мачовете от Витоша къп. Говедарчани взеха участие и в двете досегашни издания на лятната надпревара в село Железница и изиграха максималния брой мачове, който позволява формата.

В десетте си мача до момента на Витоша къп Рилец има отбелязани 29 гола, следвани от

Прочети още: Рилец с най - добра атака на Витоша къп, дели първото място по победи с бистричани

Финалист от Витоша къп отново е есенен първенец. Вижте къде ще зимуват останалите участници от турнира

За втора поредна година финалист от Витоша къп се окичи с титлата „есенен първенец” в столичната четвърта лига.

Това сториха футболистите на Кирил Метков от състава на ФК ЦСКА 1948 2, които грабнаха сребърните медали от Витоша къп 2019 в края на август, а три месеца по-късно ще зимуват

Прочети още: Финалист от Витоша къп отново е есенен първенец. Вижте къде ще зимуват останалите участници от...

Витоша къп има нов шампион, Рилец си научи урока и грабна бронза

Витоша къп има нов шампион! Трофеят от второто изданиена турнира попадна в ръцете на футболистите на Витоша 2 (Бистрица), които късно снощи спечелиха с 2:1 финалния двубой срещу ФК ЦСКА 2.

Железница039

Мачът между двата отбора предостави много емоции на зрителите. Около 150 човека бяха дошли да наблюдават този финален мач на живо на стадиона в село Железница, където Витоша къп се провежда за втора поредна година.

Прочети още: Витоша къп има нов шампион, Рилец си научи урока и грабна бронза