Menu

Железница победи Левски Раковски с 2:1 като гост в мач от 4-ти кръг на столичната четвърта лига.

Железница006

*Сериозните кадрови проблеми, които изпитва ФК Железница от началото на сезона се задълбочиха за гостуването на Левски на ст. Раковски. Отборът гостува с група от едва 13 футболисти за мача, а само няколко часа преди първия съдийски сигнал не бе сигурно дали треньорският щаб ще събере 11 здрави футболисти.

Съставът на Железница в този мач: 1. Стойко Йовчев, 18. Александър Захариев, 13. Николай Цветанов (капитан), 24. Огнян Младенов, 2. Веселин Донков, 23. Марио Христов, 16. Цветан Трайков, 10. Захари Младенов, 3. Николай Евгениев, 5. Станислав Мирков, 9. Виктор Младенов.

Групата от 13 футболисти допълниха вторият вратар Марио Атанасов, който през втората част се появи на терена като полеви играч и 16-годишният юноша Георги Начев, който замени Станислав Мирков.

Железница събра актив от 9 точки след 3 победи в 4 мача и заема 3-то място в класирането.

Железница009

Официален дебют за ФК Железница направи привлеченият от ФК Селияк (Стубел) Александър Захариев - Санди. Той се отличи със стабилна игра в защита в първия си мач с екипа на "Синове на Витоша", които излязоха в този мач с новата си екипировка за сезон 2019/20 с бранда на ЕФБЕТ. Представянето на новата екипировка ще стане официално следващата неделя при домакинството на ФК Обеля.

И трите гола в този мач паднаха още през първата част. Виктор Младенов откри резулта с втория си гол за сезона. Левски Раковски изравни в края на полувремето, но само 3 минути по-късно Захари Младенов отбеляза шестия си гол за настоящото първенство и донесе победата за своя отбор, който в тази среща бе ръководен от помощник треньора Владислав Шумантов

Програмата за ФК Железница предвижда мачове с Обеля и Обеля Сити в следващите два кръга.